Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ПРОЧИТАЛИ. РАДИМО

012.jpg

Україна туристична. Фестивалі

Київ туристичний. Туристичні місця Києва. Що подивитися у Києві...

 

Потрібно:

Невеликий скляний акваріум

Дрібна сітка чи скло, щоб закрити акваріум

Лупа

Сачок для метеликів

Скляний слоїк з кришкою

Пластелін

Дерев’яний брусок

Спілий банан

Цукор-пісок

Звісно, метелик не схожий на слона. Але обов’язково спаде таке порівняння, коли побачити, як метелик їсть. У всіх комах дрібні ніжки навколо роту перетворені у щелепи, будова яких залежить від того, чим харчується комаха. Наприклад, у мурах і коників щелепи пристосовані для розгризання листя рослин. Найнезвичніший спосіб використовує метелик – у неї є довгий порожнявий хобот, схожий на довгу трубу. Зазвичай хобот згорнутий, але витягається, коли метелик відчуває їжу, наприклад щось солодке.

Отже спіймайте сачком кілька метеликів і посади їх у скляний слоїк. Щоб акуратно дістати метелика з сачка, слід узяти її пальцями за складені крильця. Підготуйте акваріум: помістіть у його центр дерев’яний брусок, закріпивши його за допомогою пластеліну.

З решти пластеліну зробіть маленьку чашечку і закріпіть її на верхівку бруска.

Поклади у чашку шматочок банана, посипте цукром і змочіть трохи водою. Закріпіть зовні лупу так, щоб чашечку було добре видно. Запустіть метеликів у акваріум і закрийте його згори сіткою чи склом. Пам’ятайте, що метелики не можуть жити в неволі, тому за кілька днів випустіть їх на волю.

Результат:

Спершу метелики просто безладно літатимуть у різних напрямках. Але вже через хвилину вони заспокояться і почнуть обстежуати нове приміщення. Скоро перший метелик виявить їжу і сяде на край чашечки з бананом. Тихо підійдіть до акваріума і подивіться на метелика в лупу. За якийсь час помітите. Як метелик розгортає хоботок і починає їсти.

Метелик відчуває запах, схожий на запах його улюбленої їжі – квіткового нектару. Хоботком вона спершу куштує їжу, потім починає смоктати. Якщо банан достатньо м’який, його шматочок буде зменшуватися, можна побачити, як метелик встромляє хоботок то в одне, то в інше місце.


Український логопедичний сайт

загрузка...