Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ПРОЧИТАЛИ. РАДИМО

015.jpg

Україна туристична. Фестивалі

Київ туристичний. Туристичні місця Києва. Що подивитися у Києві...

Почнемо з тканини. Зазвичай для вишиванки обирають лляну тканину, найкраще – без синтетики. Якщо вишиванки призначається для зовсім маленької дитини – обирайте тільки льон, адже будь-які штучні домішки можуть викликати алергію. У магазинах, де продають тканину, зазвичай пропонують кілька видів льняних полотен, проте краще всього шукати спеціальні "льняні" магазини - там вам запропонують широкий вибір льону різних кольорів, а також приладдя для рукодільниць. Найкрасивіше виглядає традиційний ледь вибілений льон. Однак, як і скрізь, можуть бути варіанти і з інших видів тканин.

Нитки для вишивання. Зараз у магазинах пропонують величезний вибір ниток для вишивання будь-яких відтінків, при виборі варто врахувати, як нитки виглядають на тлі обраної тканини - прикладіть моточки до полотна і оцініть, наскільки вдалим є поєднання кольорів. Вибираємо нитки для вишивання типу "муліне", непогано виглядають і шерстяні, проте вони швидко кошлатяться. Варто одразу купувати нитки із запасом, щоб вистачило напевно. Поєднання можуть бути різні: традиційні чорно-червоні можуть варіюватися: світло-сірі з рожевим, темно-сірі з малиновим, а також поєднання білих з блакитним, сірих з блакитним, пісочних з коричневими і червоними. Та й взагалі, візерунки дитячих вишиванок можуть бути дуже барвистими. Однак можна зважити, що білявкам більше до лиця вишиванки з поєднанням синього і блакитного кольорів, чорнявим дівчатам личать чорно-червоні візерунки.

Канва. Якщо Ви не відчуваєте у своїх руках особливої майстерності, варто вдатися до канви - спеціальної сіточки, яка нашивається на тканину. Виходить таке собі подвійне полотно. Вишиваємо, втрапляючи голкою у дірочки на канві. Після закінчення візерунку канва по ниточці висмикується - залишаються лише рівні хрестики на полотні. Щоправда, є одна неприємність: хрестики на канві, зазвичай, більші, ніж хотілося  б для дитячої вишиванки.

Викрійка сорочки. Визначтеся з довжиною, кроєм рукава, бажано: знайдіть десь аналог і викройку з швацького журналу. Майте на увазі, якщо вишивка оздоблюватиме низ – слід лишити значний запас на підгин (Див. нижче). Найпростіша викройка дівчачої вишиванки – така: спочатку з шматка льону вирізаємо 1 прямокутник 101х51 см (основна частина); 2 однакові прямокутники 46х23 см (рукава). Далі, озброївшись олівцем та лінійкою, відповідно до малюнків розкреслюємо наші прямокутники і відрізаємо зайве. Активное изображениеАктивное изображение

Розкроїть сорочку. Залиште не менше 2 см припусків на шви. Одразу після крою - обметайте їх вручну чи на обметувальній машині типу оверлок, щоб не осипались.

Підготуйте на кожну деталь крою візерунок вишивки. Наметувальними стібками контрастної нитки вкажіть середини кожної деталі крою: середину переду, середину рукавів.

Прорахуйте візерунок на деталі крою. Варіанти можуть бути різні: великий малюнок на пазусі / дрібний на рукавах; багато вишиті рукава, тонкі смужки на пазусі. На рукавах малюнок може бути розміщено вздовж або ж впоперек, популярним варіантом є квіти на стеблі, розміщені у шаховому порядку після стьожки гармонійного малюнку вгорі плеча. У деяких регіонах вишивку розміщували знизу рукава. Також можна оздобити і низ блузки.

Комбінацій смужкових орнаментів є безліч, обравши власну, зробите Вашу вишиванку неповторною. Потрібно лише враховувати розміри обраного візерунка і розміри хрестика на канві, щоб малюнок не вийшов надто дрібним або лапатим. Щодо товщини нитки - вона залежить від розмірів хрестика. Недостатня товщина нитки зробить хрестик невиразним, завелика - обтяжить візерунок і спричинить труднощі під час вишивання. Варто перед початком вишивання спробувати різні варіанти, це стосується як товщини нитки, так і розмірів хрестика.

Тільки розрахувавши малюнок на деталі, починайте вишивати. Пам’ятайте про те, що частина деталі крою піде в шов при збиранні виробу, зовсім небажано, щоб в шов потрапила вишивка.

Починати вишивати краще з рукавів. Якщо буде помилка, то вона менше впадатиме в око. Просто порада: вишивайте обидві парні деталі майже одночасно: спершу 1 рукав чорною ниткою, потім 2-й рукав чорною, потім 1-й червоною, за ним 2-й червоною. Це вбереже вас від збою рисунку.

Пам’ятайте, що цей вишиваний виріб носитиметься активно, пратиметься, прасуватиметься. Тому закріплення ниток робіть особливо ретельно: пропускайте їх по лиці попід нижніми стібками хрестиком, наприклад: закінчили нитку, пройдіть нею під стібками назад вертикально, потім зробіть букву Г і пройдіть вперед, але вже під сусідніми хрестиками, заблукайте нитку, щоб вона випадково не вилізла при пранні.

Підклад низу. Якщо у вас по низу сорочки є вишивка, то ви маєте залишити багато місця на підкладку: висота вишивки в сантиметрах плюс Х (зазвичай 1 - 3 ) см на поділ плюс не менше 2 см на підгин. Якщо вишивки нема, то можна: а) підігнути машинкою, двічі, б) підігнути простою мережкою вручну. Дуже простим і гарним варіантом є оздоблення зигзагоподібною лінією. До речі, зверніть увагу при купівлі тканини: часто край полотна спресований і на ньому пробиті дірочки, по яких дуже легко вишити саме такий візерунок! Дуже зручно виходить - і край тканини підшивати не треба, і дірочки ховаються під візерунком, і сам візерунок гарно прикрашає низ рукава і самої сорочки.

Низ рукава можна узяти на манжет, але ще простіше оформити його допоможе півметра тоненької гумки. На відстані 3 см від краю рукава пришиваємо гумку в поздовжньому напрямку, добряче її розтягуючи. Одержуємо рукавчик із зборочкою.

Збирання частин вишиванки докупи. Після того, як візерунки на всіх трьох частинах вишиті, можна розпочинати їх з'єднання. Якщо ви ретельно мили руки перед вишиванням, то краще не прати окремі деталі, щоб не деформувати їх окремо одна від одної. Зметайте деталі сорочки наметувальними стібками в такій послідовності: зметайте передні пройми рукавів до переду сорочки. Потім зметайте пройми спинки зі спинкою сорочки. Потім одним швом зметайте внутрішній зріз рукавів: від манжетів до низу сорочки (вийде, що ви спершу складаєте бокові сторони одного рукава, зметуєте, доходите до точки пройми - під руками - і переходите одним швом зметувати перед і спинку сорочки).

Приміряйте виріб. На цьому етапі ви можете вносити корективи в виріб, на жаль, вже не в крій. Якщо все добре, зшийте шви по зметувальних стібках Машиною або вручну. Обов’язково припрасовуйте кожний зроблений машиною шов, так виріб краще лежатиме, а нитки не збиратимуть шов у гармошку.

Найважче – оформлення вирізу горловини, однак і тут є просте рішення - протягування вздовж горловини сорочки мотузочки (можна використати шнурівку, тонку тасьму чи просто товсту кольорову нитку). Тут все просто: підгорнути тканину і засилити шнур, або можна обплести край горловини гачком і в утворені дірочки вставити тасьму, щоб зібрати горловину по вашому розміру. (Про традиційне збирання пухликами див. у категорії «Традиційні шви»)

Виперіть виріб в лагідному порошку. Бажано взагалі в дитячому чи милом. Добре через складену у двічі марлю пропрасуйте виріб З ВИВОРОТНЬОЇ сторони. Інакше виріб буде блищати, бо верхній шар нитки буде спалено.


Український логопедичний сайт

загрузка...