Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ПРОЧИТАЛИ. РАДИМО

015.jpg

Україна туристична. Фестивалі

Київ туристичний. Туристичні місця Києва. Що подивитися у Києві...


Чоловічі сорочки бувають різні – сорочки із розрізом без застібки та із застібкою, з манжетами на рукавах і без них, з виложним комірцем і стійкою. Візерунки виконують на комірці, грудях і нижній частині рукава. Пропонований варіант складається з переда, спинки, рукава, комірця. Для побудови викрійки 48 розміру необхідно зробити такі заміри: довжина виробу (ДВ) – 70 см; пів обхват грудей (ПОГ) – 48 см; пів обхват шиї (ПОШ) – 19 см; довжина рукава (ДР) – 60 см. Довжина виробу: для основи сорочки накресліть прямий кут з точкою С у вершині. Від точки С вниз відкладіть довжину виробу (70 см) і позначте точку Д.

Активное изображение

Спинка

Виріз: для того, щоб правильно накреслити виріз сорочки, необхідно від точки С вниз відкласти відстань, що дорівнює третій частині ПОГ, плюс 8 см, і поставити точку Г (тобто СГ=48:3+8=24). Від точок С і Д вправо проведіть горизонтальні лінії. Потім від точки Г вправо відкладіть 1/3 ПОГ плюс 7 см, точка Г1:ГГ1=48:3+7=23 см. З точки Г1 проведіть перпендикуляр і на перетині з прямою С позначте точку С1. Потім від точки Г1 вправо відкладіть ПОГ плюс 4 см, позначте точку Г2: Г1Г2=48:4=16 см. З точки Г2 проведіть перпендикуляр. Ширину пройми (Г1Г2) розділіть навпіл: Г1Г2=16:2=8 см, точка Г3, з цієї точки опустіть перпендикуляр і на перетині з лінією низу поставте точку Д1.

Росток: від точки С вправо відкладіть 1/3 ПОШ плюс 1 см і поставте точку Л: СЛ=19:3+1=7 см. Щоб визначити висоту ростка, відкладіть від точки С1 вгору 3 см і поставте точку Л1, по бісекрисі кута – 2 см, точка П, потім точки С, П, Л1 з’єднайтк увігнутою лінією.

Щоб оформити нахил плеча, від точки С1 вниз відкладіть 2,5 см, точка С2, яку з’єднайтк з точкою Л1, продовжіть цю лінію вправо на 1 см і поставте точку С3. Потім з точки Г1 вгору відкладіть 8 см – точка П1, по бісектрисі кута – 3,5 см – точка П2, проведіть вігнуту лінію через точки С3, П1, П2, Г3.

Оформлення низу виробу по спинці: від точки Д1 вправо по горизонтальній лінії відкладіть 3 см (точка Д2) і з’єднайте її з точкою Г3 прямою лінією.

Пілка

Від точки Г2 вправо відкладіть 1/3 ПОГ плюс 7 см і поставте точку Г4: Г2Г4=48:3+7=23 см. Через точку Г4 проведіть вертикальну пряму і позначте точки С4, Д4,

Горловина

Від точки С4 вліво відкладіть 1/3 ПОШ плюс 1 см, точка С5:С4С5=19:3+1=7 см. Для визначення глибини горловини необхідно від точки С; вниз відкласти ПОШ плюс 1,5 см (точка С6)= 19:3+1,5=7,5 см. Розріз для планки дорівнює 30 см. Цю відстань відкладіть від точки Р вниз. Точки С6 і С5 з’єднайте і розділіть навпіл (точка В). Від точки В проведіть пряму до точки В2, яка дорівнює 1 см. Точки С6, В2, С5 з’єднайте ввігнутою кривою лінією. Оформлення лінії плеча. Від точки С3 вниз відкладіть 3 см і поставте точку С7, з’єднайте точки прямою і продовжіть її. Потім від точки С7 вліво відкладіть 1 см (точка С8). Ширина плеча, переда і спинки однакові.

Для формування низу сорочки відкладіть від точки Д1 вліво 3 см і з’єднайте її з точкою Г3.

Рукав

Активное изображение

Для початку накресліть прямий кут з точкою Р у його вершині. Для довжини рукава відкладіть від точки Р вниз попередньо зняту мірку рукава (60 см) і поставте точку Д. Від цієї точки вліво проведіть горизонтальну лінію (лінію низу рукава).

Щоб накреслити висоту окату рукава, необхідно від точки Р вниз відкласти ПОГ мінус 1,5 см (точка Г:Рг=48:4-1,5=10,5 см). З точки окату рукава вліво проведіть горизонтальну лінію. Щоб викреслити ширину рукава верху, відкладіть від точки Г вліво півтори ширини пройми сорочки плюс 1 см, точка Г1: ГГ1=16,5+8,25+1=25,75 см. Для ширини низу рукава, від точки Д вліво відкладіть 20 см, точка Д1.

Для оформлення окату використовують допоміжні точки. Від точки Р вліво відкладіть 6 см (точка Р1). Потім розділіть ширину рукава навпіл (ГГ1), поставте точку Г2, від якої вгору відкладіть величину, що дорівнює відстані РГ мінус 3,5 см, точка К:Г2К=10,5-3,5=7 см.

Потім від точки Г2 по бісектрисі кута відкладіть 5,5 см, точка К1, точки Р, К, К1, Г1 з’єднайте кривою лінією – це окат задньої половини рукава.

Для оформлення лінії оката передньої половини рукава необхідно від точки К вниз відкласти 1,5 см (точка К2), від точки К1 по бісектрисі кута – 3,5 см, точка К3, потім точки Р, К2, К3, Г1 з’єднайте кривою.

Комірець-стійка

Активное изображение

Накресліть прямий кут з вершиною у точці Л.

Довжина комірця. Від точки Л вліво відкладіть зняту мірку ПОШ (19 см) плюс 1 см (точка Л1): ЛЛ1=19+1=20 см.

Для визначення ширини стійки, з точки Л проведіть перпендикуляр, відкладіть на ньому 3,5 см, точка Л2, вліво від неї під прямим кутом проведіть горизонтальну лінію довільної довжини. Потім від точки Л2 відкладіть 1,5 см (точка Л3).

Для оформлення комірця-стійки, від точки Л вниз відкладіть 0,5 см, точка Н, яку з’єднайте з точкою Л1, трохи опуклою кривою. Потім від точки Л2 вниз відкладіть 0,5 см і точка Н1, і з’єднайте її з точкою Л4 лінією паралельною лінії Л1Н. Потім від точки Л1 вгору відкладіть 1,25 см, точка Н2, від якої вліво відкладіть 2,75 см, точка Н3, потім точки Л4, Н3, Л1 з’єднайте. Точки Л4 і Н3 з’єднайте кривою.

Побудова викрійки виложного комірця.

Викреслюємо прямий кут з вершиною у точці В

Довжина комірця. Від точки В вліво відкладаємо ПОШ плюс 10-12 см на глибину вирізу горловини і ставимо точку В1: ВВ1=18+12=30 см.

Виїмка. Від точки В вгору відкладаємо 4 см і ставимо точку В2, яку з’єднуємо прямою з точкою В1, ділимо цю пряму навпіл і середину позначаємо точкою В3. Від точки В3 під прямим кутом до лінії В1В2 відкладаємо 0,5 см і ставимо точку В4. Точки В1, В4 і В2 з’єднуємо (лінія горловини).

Ширина комірця. Від точки В2 вгору відкладаємо 9 см і ставимо точку В5, від якої вгору відкладаємо 3 см і ставимо точку В6. Від точки В6 вліво проводимо горизонтальну лінію, що дорівнює довжині ВВ1 мінус 3 см і ставимо точку В7: В6В7=30-3=27 см.

Точки В1, В7 і В5 з’єднаємо прямими лініями.

Пряму В7В5 ділимо навпіл і середину позначаємо точку В8, від якої вниз під прямим кутом до лінії В7В5 відкладемо 1,5 см і ставимо точку В9.

Точки В7, В9 і В5 з’єднуємо. Пряму лінію В1В7 ділимо навпіл і середину позначаємо точкою В10, від якої вправо під прямим кутом до лінії В7В1 відкладемо 4 см і ставимо точку В11. Точки В7. В11 і В1 з’єднуємо. Комірець кроїться без припусків на шви. Дольова нитка проходить по лінії В2В5.

Крій і пошив сорочки

Крій основних деталей (спинки, пілки і рукава) роблять по дольовій нитці. У комірці, верхній і нижній планках дольова нитка проходить по їх довжині. Розкроюють сорочку без припусків на шви. Розріз для застібки роблять у вишивці, відступивши на 0,5 см зліва на шов; 2,5 см лишають на обробку розрізу. Довжина розрізу дорівнює 28-30 см.

Для обробки правого боку розрізу викроюють дольову смужку довжиною, що дорівнює довжині розрізу плюс 1 см; ширина смужки 7 см, з них 1 см відкладають на шви з обох боків і 2 см на планку, щоб пришити ґудзики. Для обробки лівого боку вирізу викроюють дольову смужку завдовжки з розріз +1 см; ширина смужки дорівнює 9 см, з них 1 см відкладають на шви з обох боків і 4 см на планку для петель.

Викроєну смужку пришивають лицьовим боком до лицьового правого боку розрізу, пристрочують, відгинають навиворіт, обрізний край підгинають на 0,5 см і пришивають. Другу викроєну смужку пришивають до лицьового боку вирізу, пришивають по краю вишивки, відгинають навиворіт, відмірюють 4 см і підгинають на 2 см, стачають для петель, край зрізу підгинають на 0,5 см і пришивають.

Наприкінці вирізу роблять поперечний підріз завдовжки 2 см у правий бік для утворення складки, яку закладають зліва направо і настрочують по лицьовій стороні від розрізу до кінця вишивки. Нижні праву і ліву смужки з вивороту наприкінці розрізу підгинають на 0.5 см і пришивають. З лицьового боку по краю вишивки пришивають нижню планку.

Після обробки застібки зметують плечові шви з боку пілки, з випуском плечового зрізу спинки на 0,75 см і зшивають з виворітнього боку.

Комірець-стійку пришивають лицьовим боком до вивороту сорочки, суміщуючи середину підкомірця з серединою спинки, і пристрочують на відстані 0,5 від краю. Потім комірець відгинають на лицьовий бік, пришивають, закриваючи шов і настрочують з лицьового боку по краю вишивки.

Бокові зрізи та рукава зметуються і зшиваються. Низ рукава від краю вишивки відгинають навиворіт, прикриваючи вишивку з вивороту і зшивають. Рукав пришивають по проймі, суміщаючи середину рукава з плечовим швом сорочки і зшивають. Низ сорочки підрублюють.

Поради щодо вишивки

Перед чоловічої сорочки необхідно почати вишивати знизу вгору, щоб візерунок закінчувався логічно. Рукава і комірець вишивають з кутиків до центру. Якщо полотно тоненьке, краще не робити переходи по порожнім клітинкам, щоб перетяжки не просвічувалися. Якщо сорочка буде з натуральної тканини, останню варто декотувати (випрати у теплій воді), щоб після прання сорочка не сіла.

 


Український логопедичний сайт

загрузка...