Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ПРОЧИТАЛИ. РАДИМО

017.jpg

Україна туристична. Фестивалі

Київ туристичний. Туристичні місця Києва. Що подивитися у Києві...

Ігри-шнурівки сприяють не лише освоєнню навиків шнурування, але й розвиткові концентрації уваги, логічного мислення, фантазії, уваги, пам’яті, розвитку дрібної моторики і так готують руку дитини до письма.

Під час гри дитина імітує рухи шиття, засилюючи паличку зі шнурком у отвори, так утворюються стібки, які можна розташовувати паралельно один до одного, зигзагом, хрест навхрест чи довільно – як підкаже фантазія дитини.

Ігри-шнурівки бувають різної складності, відповідно, для різного віку. Цими іграшками можна починати грати з дитиною від року, головне, щоб вашому малюку це подобалось, і він вмів тримати у руках паличку зі шнурком.

Що входить у комплект гри? Паличка (досить велика – 10-15 см) і сама іграшка для шнурування (теж досить велика).

Які бувають іграшки-шнурівки? Найрізноманітніші – ґудзики,  будиночки, звірята (прості й складні), циліндрики, іграшки, що імітують продукти (наприклад сир з дірочками), одяг (черевики, ґудзики тощо), клоуни та інші.

Зазвичай ігри-шнурівки зазвичай виготовляють з дерева чи фанери, але можуть і з картону, пластмаси. Легко виготовити такі ігри вдома з цупкого картону й дерев’яної палички.

Як грати? Головне, важливо запам’ятати, що шнурування – спільна гра. Адже маляті ще не зрозумілий сам процес шнурування. Тому слід потрудитися разом, щоб зацікавити дитину й навчити її потрапляти в дірочку. У кожної дитини свій темп розвитку, тому не можна ставити терміни опанування. Якщо дитина не зацікавилася іграшкою – нічого страшного, відкладіть її на якийсь час, і поверніться до неї згодом.

Починати грати варто з найпростіших шнурівок, наприклад з ґудзика чи черевика. Імітуючи рухи шиття, засилюємо паличку з шнурочком у дірочки на іграшки. Пізніше можна перейти до складніших іграшок – будиночків, звірят, циліндриків тощо. Шнуруючи їх, звертайте увагу на розташування стібків, рахуйте дірочки. Коли дитина навчиться засилювати шнурочок, звертайте увагу на розташування шнурочку на «іграшці» - згори, знизу, справа, зліва, у центрі. А коли дитина робитиме це добре, можна показати їй, як малювати на іграшці візерунки шнурком. Для початку можна намалювати прості лінії, хрестики і прості фігури.

Наступним етапом буде завдання на повторення малюнка. Покажіть дитині, що їй треба зобразити шнурком. І хай вона повторить це на іграшці. А можливо, дитина сама зможе створити власний візерунок.

Для старших діток можна ускладнити гру і запропонувати візерунки з кольорових шнурків. Це можуть бути прості візерунки чи сюжетні картинки.

Під час таких ігор дитині корисно розказувати про геометричні фігури, прості й складні лінії, відрізки, кути, види швів, які можна зобразити шнурочком на іграшках.


Український логопедичний сайт

загрузка...